Granat, a nie granat!

W ostatnim czasie okazało się, że dotychczasowa roślina, która była uważana przeze mnie jako siewka granata, nie jest granatem. następne siewki, które zaczęły się pojawiać  za nic w świecie nie przypominają siewek, które niedawno się pojawiły. Sprawdziłam dla porównania na innych blogach i faktycznie dopiero drugie siewki wyglądają na siewki granata.

IMG_0620siewki granata

IMG_0621

Pierwsza siewka jest znacznie mniejsza, ma niespełna 1 cm wysokości. Niestety ma nieprawidłowo rozwinięty jeden listek.  Listek wygląda na poobgryzanego z brązowymi krańcami.

IMG_0626

Druga siewka ma 4 cm wysokości, wygląda zdrowo. Dzięki kilkudniowej ładnej, słonecznej pogodzie siewka zaczęła wypuszczać kolejne listki:)

Poza tym na pierwszym zdjęciu za siewką wyraźnie widać kolejnego kiełkującego granata:)

A mój granat nie granat, otrzymał podpórkę gdyż niestety nie jest wstanie bez niej się utrzymać. Na razie pozostawię roślinkę, zobaczymy co z tego wyrośnie:)

IMG_0615

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>