Kondycja mandarynki

Etap opadania listków mandarynka zakończyła  na tych, o których wcześniej pisałam na blogu. Mniejsza odnoga pozostawiła kilka starych listków, mają się całkiem dobrze, na co niektórych pojawiły się niewielkie brązowe plamki, jednakże plamki nie powiększają się, a liście trzymają się łodygi mocno.

IMG_0588 (Small)

IMG_0609 (Small)

Poza tym niektóre łodyżki zaczynają usychać, drewnieją,  podobna sytuacja ma się w przypadku niektórych kolców.

IMG_0596 (Small)

IMG_0586 (Small)

Przeglądając forum o owocach cytrusowych stwierdziłam, że przyczyną usychania jest prawdopodobnie

  • nie odpowiednie nawożenie- zbyt duże przesolenie w stosunku do potrzeb rośliny. Za często aplikowałam roślinie nawóz.

Mandarynkę posadziłam w zwykłej ziemi kwiatowej. Jest cały czas wilgotna, ale nie mokra- nigdy nie stworzyłam jej tak zwanego błotka. Dość często zdarza się, że ziemia jest więcej przesuszona niż bardzo mokra. Nie stoi w przeciągach ( owoce cytrusowe nie lubią przeciągów), stoi na oknie balkonowym , które ze względu na zimę jest bardzo rzadko otwierane. Każdej roślince egzotycznej hodowanej w Polsce bardzo często brakuje słońca, a szczególnie owocom cytrusowym, które słońce uwielbiają.

Jednakże mandarynka nie jest w aż tak złej kondycji, ponieważ powoli zaczyna wypuszczać nowe zdrowe liście. Mogę śmiało powiedzieć, że każda łodyżka posiada na chwilę obecną po kilka sztuk.

IMG_0599 (Small)

IMG_0597 (Small)

IMG_0584 (Small)

IMG_0585 (Small)

IMG_0583 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>