5 pędowy storczyk? A jednak…

Ile pędów może wydać jeden storczyk? Hmm… Z reguły w sklepach możemy kupić od 1 do 3 pędowego storczyka. Wiadomo, że im więcej pędów tym cena idzie w górę. Mój największy storczyk oficjalnie jest storczykiem 2 pędowym, ale takiego obrotu sprawy szczerze mówiąc nie spodziewałam się. Z 2 pędowego storczyka stał się 4 pędowym. Dla mnie to już był sukces, ze względu na to, że moje początki hodowli storczyków były ciężkie. W folderze znajdziecie zdjęcia pierwszych tych samych storczyków na początku hodowli. Można się przerazić w jakim stanie one były.  Ale to już historia.

W ostatnich dniach ku mojemu zdziwieniu storczyk 4 pędowy zaczął wypuszczać kolejny pęd. Tak zgadza się, mam 5 PĘDOWEGO STORCZYKA. Uwierzycie? Bo ja nadal jestem w szoku. Powoli zaczynam się zastanawiać ilu jest pędowy mój storczyk.  Już przy takiej ilości pędów ma problem by zmieścić się na parapecie, a co dopiero teraz kiedy pojawia się kolejny. Jak przekwitnie chcę go przesadzić do większej doniczki, gdyż większość korzeni w obecnym momencie znajduje się poza doniczką.

IMG_0849 (Small)Storczyk w całej okazałości.

IMG_1088 (Small)

IMG_1090 (Small)Kolejny nowy pęd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>