Co nowego u mandarynki?

Mandarynka bardzo, bardzo powoli odbija się od dna, które niestety jej sprawiłam. Dając nawóz sądziłam, że jej to pomoże, jednak się pomyliłam. Na szczęście krzaczek ma większą siłę woli życia i z tygodnia na tydzień mandarynka się rozrasta.

IMG_1260 (Small)

W doniczce znajdują się 3 odgałęzienia ( jest to jeden krzaczek, przy próbie rozdzielenia ich musiałabym porozrywać korzenie), 2 z nich posiadają coraz więcej liści, są one coraz większe, koloru mocno zielonego, prężne, większość bez plam i niepokojących zmian (jedynie jeden liść- widać to na zdjęciu poniżej po lewej stronie, posiada niewielką zmianę na liściu, nie powiększa się ona od tygodni).

IMG_1250 (Small)

Pojawiają się cały czas nowe liście. W obecnym momencie znajduje się takich zalążków 10, praktycznie na każdej gałązce z 2 odgałęzień.

IMG_1268 (Small)

Jedno z odgałęzień prawdopodobnie nie odbije. Dotychczas nie wypuściło żadnego liścia, jest suche. Na razie zostanie, poczekam jeszcze trochę, jeżeli jednak nic się nie zmieni to pomyślę o ucięciu.

IMG_1273 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>