Nowa siewka w kolekcji- mango

     W ostatnich dniach w mojej kolekcji przybyła nowa siewka. Siewka mango.

IMG_1510 (Small)

     Na początku jak sadziłam pestkę, posadziłam ją w całości, mocno ścierając jedynie wierzch pestki. Niestety do dnia dzisiejszego nie wykiełkowała. Bardzo możliwe, że nawet nic nie przebiło skorupy. W najbliższych dniach postanowiłam, że wydobędę pestkę i zobaczę co się dzieje.

    Tym razem postanowiłam, że zrobię inaczej. Wydobyłam delikatnie zalążek pestki. Owinęłam w mokre chusteczki i wstawiłam do szklanki. Postawiłam na parapecie obok reszty kolekcji. Po kilku dniach wykiełkował  i wsadziłam do ziemi. Powiem szczerze, że bardzo szybko pojawiła się siewka. Niespełna po 2 tygodniach.

    Łodyga siewki jest gruba, siewka nie wymaga podpórki. Zauważyłam jednak, że przechyla się w stronę promieni słonecznych. Na końcu siewki pojawiły się zalążki pierwszych liści.

IMG_1496 (Small)

2 przemyślenia na temat “Nowa siewka w kolekcji- mango”

  1. ~damian pisze:

    Pięknie to wygląda Ile coś takiego się robi ???

    1. Małgoś pisze:

      Tak jak ujęłam we wpisie, w mokrych chusteczkach wykiełkowało mi po niespełna kilku dniach, natomiast w doniczce po dwóch tygodniach. Ogólnie można powiedzieć, że zajęło to około 3 tygodnie. A rośnie jak na drożdżach. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>