Wanilia ciąg dalszy

     Jakiś czas temu opublikowałam wpis o charakterystyce wanilii. Opisane w nich warunki rozrostu wanilii nieco sprzeczne są z warunkami, które wanilia posiada u mnie w domu. Nie jestem w stanie zapewnić jej wysokiego poziomu wilgotności powietrza i  ciągłego ciepła. A jednak rośnie i widocznie odpowiadają jej warunki jakie posiada.

       Od poprzedniego wpisu minęło prawie 2 miesiące. Wanilia dynamicznie się rozrasta i za jakiś czas, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w najbliższym czasie będę musiała wykorzystać podpórki aby mogła piąć się w górę.

Pierwsze zdjęcie zrobione zostało w okolicach końcówki stycznia, a drugie z kolei pod koniec marca.

IMG_0823 (Small)                IMG_1451 (Small)

     Trudno jest w tym momencie określić o ile wanilia urosła. Nie zaznaczyłam wcześniej ostatniego pomiaru. Odcień łodygi zaczyna się powoli wyrównywać. Jednakże najdłuższa łodyga ma obecnie 19 cm długości. Pojawiają się kolejne nowe korzenie powietrzne. Najdłuższy korzeń powietrzny ma 4 cm długości.

IMG_1454 (Small)

     Nowe liście są mocne, sztywne w jasno zielonym odcieniu, przyjemne i gładkie w dotyku.

IMG_1452 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>