Siewki granata- kolejna nowa siewka

Większość siewek obecnie ma niewielki przestój. Ciągłe zmiany temperatur, raz ładne, słoneczne dni, raz pochmurne, mroźne powodują, że słabo rosną.

Pierwsze siewki granata mają się nieźle, ale nie widać znaczących zmian w ich wzroście. Zmiany w kolorystyce liści zatrzymały się, jednak nadal da się zauważyć, że siewki maja więcej liści w odcieniu pomarańczowym niż zielonym. Jak poprzednio pisałam przyczyn może być kilka. Każda z nich miała jakieś odzwierciedlenie w stanie siewki. Doszłam jednak do trochę innego wniosku. Siewki chyba powoli zaczynają obumierać. Łodyga siewki na pierwszym zdjęciu zaczyna robić się drewniana, a liście od dołu zaczynają opadać. Druga ma się nieco lepiej, przynajmniej sprawia takie wrażenie.

IMG_1636 (Small)

IMG_1637 (Small)

Siewka, która tak niespodziewanie wcześniej wyrosła trzyma się dobrze. Powoli rozrasta się. Od poprzedniego wpisu wypuściła 4 liście, a dwa są w zalążku. Siewka nie wymaga podpórek, stoi prosto.

IMG_1633 (Small)

IMG_1634 (Small)

I nie spodziewanie w ciągu ostatnich kilku dni wykiełkowała kolejna siewka granata. Posiada 2 w pełni rozwinięte liście i kolejne w zalążku.

IMG_1630 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>