Anturium-kolejne nowe liście i kwiaty w tle narastających problemów

Ostatni wpis na temat anturium dotyczył problemów, z którymi musi się borykać mniejsze anturium. Zmiany, które opisałam nie ustąpiły. Pojawiają się na kolejnych liściach, które zdecydowanie są słabsze od tych największych.

Kolejne liście żółkną, a za jakiś czas na pewno uschną.

IMG_1687 (Small)

IMG_1686 (Small)

W doniczce prawdopodobnie są dwie odnóżki anturium postanowiłam, że je rozdzielę (jeśli będzie taka możliwość, bez szkody dla korzeni). Nowy liść, o którym wspominałam wcześniej nie rozwinął się prawidłowo. Brzeg liścia z jednej strony wygląda na poobgryzany, brakuje jednej połowy liścia.

IMG_1703 (Small)

W cieniu wszystkich problemów na dole zaczyna pojawiać się nowy kwiat.

IMG_1684 (Small)

Anturium mniejsze posiadało dwa kwiaty, jeden zmarniał, a drugi do dzisiaj wygląda ładnie i trzyma się dobrze.

Moje drugie większe anturium, stojące w sypialni, leniwie szykuje się do lata. Nie powiem żeby nie miało żadnych problemów, ponieważ również pojawiają się brązowe plamy. Na razie są na jednym liściu i od dłuższego czasu nie powiększają się.

IMG_1471 (Small)

W ostatnim czasie wypuściło nowego liścia. Liść jest w pełni rozwinięty. Pierwsze zdjęcie jest z połowy marca, drugie z ostatnich dni.

IMG_1466 (Small)

IMG_1678 (Small)

IMG_1679 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>