Mango po niecałych 3 tygodniach

Mango jako jedyna obecnie siewka jest w okresie intensywnego wzrostu. Cały czas stoi na oknie południowym, do południa pławi się w promieniach słonecznych. Najwyraźniej dobrze jej to służy. W okresie letnim niestety będzie musiała mieć przysłonięte nieco żaluzje ze względu na dość intensywne promienie słoneczne, które mogą spowodować poparzenie rośliny.

Siewka w niespełna 3 tygodnie urosła 13 cm. Stoi stabilnie, nie wymaga podpórek. W zauważany sposób przechyla się do słońca.

IMG_1609 (Small)

Liście przybierają charakterystyczny kształt dla mango- podłużny. Mają po około 11 cm długości. Większa część ma już kolor mocno zielony, niektóre jeszcze są z domieszką odcienia brązowego. Liście są zdrowe, widoczny jest mocno rozwinięty system nerwów głównych i bocznych.

IMG_1607 (Small)

Ogonki liści są grube, mocno trzymają liście łodygi. Na samym szczycie można zauważyć zalążek kolejnych liści. Obecnie już powoli zaczyna dzielić się na dwa liście (zdjęcia umieszczone w poście zostały zrobione kilka dni wcześniej).

IMG_1603 (Small)

IMG_1605 (Small)

Mango podlewam 3 razy w tygodniu, wodą odstaną. Rezygnuje z podlewania w momencie dość mokrej ziemi lub w chłodne dni. Lubi zraszanie liści, ale dopóki pogoda nie ureguluję się w stałe temperatury, rezygnuje z tego w obawie przed zmarznięciem liści. Dotychczas stoi często przy uchylonym oknie. Nic niepokojącego się nie dzieje. Uwielbia ziemię żyzną, lekką z domieszką torfu i perlitu. Dobrze również czuje się w ziemi z domieszką piasku. Nie lubi z kolei ciężkich, mokrych ziem. Może już zaowocować po 3 latach uprawy przy zapewnieniu odpowiednich warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>