Czas na tamarillo, kolejna siewka

Tamarillo od samego początku kiełkowało powoli i długo trwało zanim pojawiły się pierwsze w pełni rozwinięte liście. Obecnie są 2 siewki, na początku marca nieśmiało pojawiła się druga.  Pestki pochodziły z owocu i spodziewałam się, że będą rosły nieco lepiej. Ale najgorszy czas chyba mają już za sobą. Obecnie wyglądają tak:

IMG_1712 (Small)

Pierwsza siewka na zdjęciu (ta wyższa) pojawiła się najszybciej, jednak rosła bardzo powoli. Był nawet taki czas, że straciła dwa listki i długo wypuszczała kolejne. Jeszcze niespełna pół miesiąca temu wyglądała tak:

IMG_1639 (Small)

Siewka najwyraźniej mocno odczuła zbyt częste zmiany temperatur. W ostatnim czasie kiedy temperatura zaczęła się normować i oscyluje w granicach temperatury 12ºC (nawet niekiedy 20) ma się znacznie lepiej. Potrzebowała ciepła.  Siewka nie urosła, w zamian ma już 3 liście, w rozgałęzieniu pojawił się następny zalążek liścia, który na dniach powinien się otworzyć. Liście są niewielkie, mają niewiele ponad 1cm długości, porośnięte są meszkiem, a układ nerwów w niektórych miejscach jest jeszcze słabo widoczny. Łodyga jest cienka, sprawia miejscami wrażenie przezroczystej. Siewka nie wymaga podpórek, trzyma się prosto.

IMG_1720 (Small)

Druga siewka, która jak wspomniałam pojawiła się na początku marca, jest silniejsza. Ma niespełna 2 cm wysokości, ale już obecnie posiada 2 w pełni rozwinięte liście, 1 mniejszy znajdujący się pod spodem większego i dwa kolejne zalążki, które na dniach powinny się rozwinąć.

IMG_1714 (Small)

Liście również porośnięte są meszkiem, unerwienie liści jest jeszcze miejscami słabo widoczne. Siewka trzyma się mocno, jednak w charakterystyczny sposób wygina liście w stronę promieni słonecznych.

IMG_1705 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>