Arbuz- kolejne siewki do kompletu

Kilka dni temu w doniczce posadziłam arbuza zwyczajnego, który inaczej nazywany jest również kawonem. Przeważnie arbuzy trafiają z ciepłych krajów do Polskich, jednak bez problemu można wyhodować u siebie w ogródku. Arbuz należy do rodziny dyniowatych, jest rośliną jednoroczną.

Nasiona arbuza kupiłam w centrum ogrodniczym, dostępne były w formie pakowanych nasion firmy Torseed. Kupiłam odmianę Citrullus Ianatus. Jest to odmiana średnio wczesna. W sprzyjających warunkach może nawet zakwitnąć w doniczkach. Owoce powinny być słodkie i soczyste. Okaże się jeśli przy dobrych, sprzyjających warunkach zakwitnie. Siewki obecnie mają już 2 tygodnie. Szybko rosną, a najlepiej czują się w bezpośrednim słońcu. Na przełomie maja i czerwca, kiedy zakończą się przymrozki część posadzę do ziemi na działce. Z dwie sztuki posadzę w dużej doniczce na balkonie.

IMG_1794 (Small)

IMG_1800 (Small)

IMG_1796 (Small)

IMG_1810 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>