Wysyp tamarillo

Od momentu kiedy pogoda znacznie się poprawiła, nagle pojawiło się kolejne 6 siewek tamarillo. Powiem szczerze z dnia na dzień. Nieco się zdziwiłam, ale cieszę się, że aż tyle mi wykiełkowało. Tamarillo jest pierwszym owocem, który wykiełkował w takiej ilości.

IMG_1836 (Small)

Siewki umiejscowione są na środku doniczki, w jednym skupisku. Jedna siewka wyróżnia się wzrostem, jest to moja pierwsza siewka, którą opisałam we wcześniejszym wpisie. Pozostałe siewki są podobnej wysokości, mają od 1cm do 3cm. Mniejsze siewki posiadają po 2 w pełni rozwinięte liście, trzeci dopiero się pojawia.

IMG_1846 (Small)

Siewkom zdecydowanie brakuje słońca, w charakterystyczny sposób przechylają się w jego stronę.

IMG_1842 (Small)

Najwyższa siewka ma już w pełni rozwinięte 4 liście, jeden liść zżółknął i na zdjęciu powyżej jest pod prawym górnym liściem (na zdjęciu poniżej można zauważyć niewielką jego część, która jest mało widoczna ze względu na białe tło zdjęcia).

IMG_1848 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>