Kiwi- kolejna roślina do kolekcji

Kiwi siałam bezpośrednio z nasion z dojrzałego owocu. Ze względu na dość odległy termin kupna owocu, nie jestem w stanie określić odmiany kiwi. Owoc zakupiłam na początku kwietnia. Kiwi kiełkowało dość długo, zasadziłam je w połowie kwietnia, a pierwsze siewki pojawiły się dopiero po niecałym miesiącu. Posadziłam sporą ilość nasionek. Ostatecznie pojawiło się 16 siewek, z czego dwie dość szybko zmarniały.

IMG_1998 (Small)

Póki co wszystkie siewki znajdują się w jednej doniczce. Wiem, że w późniejszym okresie będą potrzebowały znacznie więcej miejsca i konieczne będzie ich rozsadzenie. Ale na razie niech dobrze rozwiną korzenie. Siewki mają po około 1- 3 cm wysokości. Obecnie siewki powoli obrastają w charakterystyczny meszek. Co niektóre posiadają jeszcze nie ukształtowane liście, nie pokryte meszkiem.

IMG_1993 (Small)

IMG_1994 (Small)

IMG_1996 (Small)

IMG_1995 (Small)

Kiwi stoi obecnie na parapecie z pozostałą ekipą z kolekcji, na oknie południowym. Od godziny 12 do późnych godzin wieczornych znajdują się w pełnym słońcu. Jeszcze trochę a rozpocznę ich zraszanie, albowiem kiwi uwielbia  wilgotne powietrze. W okresie zimowym należy kiwi trzymać z dala od kaloryfera. Obecnie podlewam kiwi 3x w tygodniu wodą odstaną. Posadzone są w zwykła ziemię kwiatową.

2 przemyślenia na temat “Kiwi- kolejna roślina do kolekcji”

  1. ~Mażena Goli pisze:

    Bardzo lubię kiwi lecz nigdy nie wpadłam na pomysł by sobie je posadzić :) hmm Podsunęłaś mi zatem doskonały pomysł i też sobie posadzę ciekawe czy coś z tego wyjdzie :)

    1. Małgoś pisze:

      Bardzo proszę, mam nadzieję, że również bez problemu wyrośnie. Jedna moja rada, poczekaj na ciepłe noce, szybciej wykiełkują, jeśli się uda prześlij proszę zdjęcie:) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>