Dobra passa mango

Mango należy do roślin, które nie posiadają wygórowanych wymagań hodowlanych. Właściwie rośnie bez większego problemu w każdych warunkach. Moje mango ma już 2 miesiące i w ostatnim czasie zauważyłam dość intensywny okres rośnięcia. Cały czas znajduje się na oknie balkonowym i powiem szczerze, że dotychczas w żaden sposób nie przeszkadzają jej bezpośrednio padające promienie słoneczne. Roślina w ostatnim czasie dość mocno zaczęła przechylać się w jedną stronę, na dniach postaram się mocniej wsadzić korzenie i podeprzeć roślinę, może uda się ją rozprostować.  Obecnie wygląda następująco:

IMG_2115 (Small)

Posiada dwa piętra liści, dolne są mocno rozwinięte, w górnej partii prym prowadzą 3 duże, długie liście, a niektóre dopiero się rozwijają.

IMG_2121 (Small)

IMG_2116 (Small)

IMG_2119 (Small)

Liście ma zdrowe, na jednym jest niewielka luka. Powstała luka nie jest efektem choroby, ale deformacji, którą liść posiadał od samego początku. Liście mają bardzo mocno rozwinięty układ nerwowy, charakterystyczny, prawidłowy kształt- podłużny. Łodyga siewki,  jak widać nawet na zdjęciu poniżej jest stosunkowo gruba, zdrowa.

IMG_2123 (Small)

Siewkę podlewam regularnie minimum 2 x w tygodniu, jeżeli są dni upalne, tak jak teraz to staram się niewielką ilością wody podlewać częściej. Od podlewania wodą wystająca część korzenia mango powoli zaczyna schnąć, robi się „drewniana”.

IMG_2125 (Small)

IMG_2124 (Small)

IMG_2126 (Small)

Po ostatnim zdjęciu ewidentnie widać, że górna część wystającego korzenia zamienia się w drewno. Powiem szczerze, że na razie póki co nie ma odzwierciedlenia tego faktu w roślinie. Roślina ma się dobrze i cały czas rozwija się prawidłowo. Jak myślicie moja hipoteza z podlewaniem jest dobra? Czy to może być tego przyczyną? A może dopiero coś niepokojącego zaczyna się dziać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>