Intensywny wzrost kiwi

Po raz pierwszy o kiwi wspomniałam niespełna 3 tygodnie temu. Wówczas były to niewielkiej wielkości siewki. Obecnie kiwi dość mocno się rozrosło (użyłam podobnego zdjęcia w ikonie wpisu dla porównania) i powoli siewki mają nieco mało miejsca w doniczce na swobodny rozwój liści.

IMG_2334 (Small)

IMG_2335 (Small)

Siewki mają do 8 cm wysokości. Całe pokryte są delikatnym meszkiem. Rozpoczęłam już zraszanie liści- choć zraszam jedynie raz w tygodniu z rana, podlewam kiwi raz na trzy dni, przy intensywnie słonecznych i gorących dniach podlewam codziennie niewielką ilością odstanej wody.

W większości posiadają po 3 liście, a kolejne w zalążkach. Liście siewek oprócz jednego są w pełni zdrowe, mocno zielone o kształcie łezki. Mają dość mocno widoczny system unerwienia. Nie wiem czy zauważyliście, ale większość liści ma jakby delikatne grudki w liściu (mocno widoczne na drugim zdjęciu poniżej). Nie są one wyczuwalne szczególnie pod palcami ani też w jakiś sposób nie wpływają na roślinę.

IMG_2337 (Small)

IMG_2336 (Small)

IMG_2339 (Small)Jeden z liści posiada kilkanaście białych plamek, które pojawiło się dopiero na dniach. Na razie nie powiększają się więc cierpliwie poczekam i zobaczę co będzie działo się później. Trudno jest mi stwierdzić co może być przyczyną takich plam. Może nieco zimne noce, może za dużo podlewania? Hmm, zobaczymy.

IMG_2338 (Small)

Łodygi siewek są dość grube, wystarczająco stabilnie stoją i nie wymagają podpórek.

IMG_2348 (Small)

Na dniach powoli postanowiłam je porozsadzać do większych doniczek. Korzenie kiwi lubią, gdy mają dużo wolnego miejsca, szybko tworzą rozbudowany system korzeniowy.  Cały czas stoją na parapecie łącznie z innymi doniczkami siewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>