Intensywny wzrost wanilii

Wanilia ma się dobrze. Jest jedną z nielicznych siewek, której zmiany pogody nie przeszkadzają w znaczącym stopniu. Obecnie dwa pędy wymagają podpórek pnąc się po nich coraz wyżej. Na dniach przesadzałam wanilie do większej doniczki, w doniczce jest ich 4. W starej doniczce korzenie nie miały już praktycznie miejsca, są dość mocno rozwinięte.  Podlewam wanilię raz na tydzień, cały czas stoi na oknie w kuchni, bardzo często  przy otwartym oknie.

IMG_2368 (Small)

Cały czas rośnie, z każdego liścia wystaje kolejny i z kolejnego następny. Ciekawa jestem jak długo potrwa ten proces i czy w pewnym momencie nie będzie wymagała podcięcia.

IMG_2372 (Small)

IMG_2373 (Small)

Praktycznie przy każdym liściu znajdują się korzenie powietrzne. Kilka korzeni jest dość długich i powoli ich końcówki zaczynają się zawijać. Niestety jest także część korzeni, które zaczynają usychać.

IMG_2374 (Small)

IMG_2381 (Small)

IMG_2382 (Small)

Liście wanilii są zdrowe z jednym wyjątkiem. Na jednym liściu jest nieznaczna skaza, która całe szczęście nie powiększa się. Zmiana ta jest od momentu jak wanilia do mnie przyjechała.

IMG_2377 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>