Imbir wykiełkował

Na wielu forach i blogach, które odwiedzam, natknęłam się na domową hodowlę imbiru. Też chciałam spróbować. Imbir kupiłam bardzo dawno temu, zwracając uwagę na jego wygląd. Do sadzenia najlepiej nadają się te z dużą ilością odnóżek- oczek, nie powinien być miękki, przypadkiem zgniły i nosić znamiona choroby. Niestety przez dość długi czas imbir przeleżał na parapecie w kuchni w woreczku foliowym.  Nie był to jednak najgorszy pomysł, ponieważ imbir w tym woreczku foliowym zaczął powoli kiełkować. Jak już pojawił się niewielki kiełek posadziłam go do doniczki.  W przeciągu kilku dni z bardzo ciepłymi nocami imbir urósł do 5 cm.

IMG_2428 (Small)

IMG_2431 (Small)

Imbir uwielbia stanowisko dobrze nasłonecznione, w okresie letnim warto wystawiać go na balkon. Aby uprawa się udała ziemia powinna być luźna z domieszką torfu i gliny. Lubi zraszanie, ale nie w momencie padania promieni słonecznych. Może doprowadzić to do powstania plam na liściach. Najlepszym czasem na sadzenie imbiru to okres wczesnej wiosny, istnieje wówczas duża szansa na uzyskanie kłącza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>