Dwa nowe liście- pobudka drzewa butelkowego

W poprzednim wpisie wspomniałam, że zarówno siewka drzewa butelkowego jak i kumkwata w żaden sposób sobie nie przeszkadzają. Niestety sytuacja diametralnie się zmieniła i niestety siewki wymagają rozsadzenia. Kolejna partia liści drzewa najdzie na liście kumkwata.

Siewka drzewa bardzo długo była w okresie spoczynku, nie wykazywała jakiejkolwiek aktywności. Na początku maja pojawił się wyczekiwany liść. Obok liścia można było zauważyć zalążek kolejnego, który pojawił się w niecałe półtora miesiąca później.

IMG_2418 (Small)

IMG_2421 (Small)

Obecnie pierwszy liść ma już 13 cm długości i nieco zahacza o siewkę obok. Szczerze, nie spodziewałam się, że liść aż tak urośnie. Jest dwukrotnie dłuższy od pozostałych.

IMG_2434 (Small)

IMG_2432 (Small)

IMG_2438 (Small)

Na szczycie siewki wyrósł kolejny liść. Póki co na razie jest znacznie mniejszy, ale z dnia na dzień staje się coraz dłuższy. Liść dopiero przybiera barwę zieloną.

IMG_2435 (Small)

IMG_2436 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>