Kiwi po rozsadzeniu

Nadszedł czas rozsadów. Pierwsza kolej padła na siewki kiwi. Utrzymało się w dobrej kondycji 7 siewek. Obecnie wyglądają tak:

IMG_2564 (Small)

IMG_2563 (Small)

Największa siewka mierzy około 20 cm wysokości, najmniejsza jest w granicach 6 cm. Siewki bardzo szybko się rozrastają. System korzeniowy w piorunującym tempie zajmuje całą doniczkę. Przesadzałam siewki w połowie lipca, przyjęły się bez większych problemów. W pierwszej doniczce znajdują się 4 sztuki, 3 duże i jedna malutka, która prawdopodobnie zdominowana przez pozostałe wolniej rośnie. Co jakiś czas pojawiają się nowe liście. Siewki stoją stabilnie, posiadają szerokie liście, zresztą jak widać na zdjęciu poniżej. Łodygi siewek porośnięte są meszkiem, całkiem przyjemnym w dotyku.

IMG_2570 (Small)

IMG_2568 (Small)

IMG_2573 (Small)

IMG_2571 (Small)

Niestety niektóre liście największych siewek posiadają niewielkie zmiany- jasno brązowe plamy. Pojedyncze wyglądają tak jakby miały za chwilę pęknąć albo są już dziurawe.  Zmiany nie powiększają się ani też nie pojawiają się nowe.

IMG_2578 (Small)

IMG_2577 (Small)

IMG_2576 (Small)

W drugiej doniczce znajdują się 3 sztuki, są zdecydowanie mniejsze niż te w pierwszej doniczce. Są w lepszej kondycji, nie posiadają jakichkolwiek zmian na liściach.

IMG_2585 (Small)

Siewki podlewam często, nawet jeśli jest potrzeba to codziennie.  Jest mało odporne na suchą ziemię, uwielbia zraszanie liści. Kilka sztuk mam nadzieję, że w najbliższym czasie trafi w dobre ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>