Arbuz na powietrzu

Na dniach postanowiłam wysadzić arbuza do doniczki balkonowej. Na pewno jest to zdecydowanie za późno i prawdopodobnie są małe szansę na to, aby w tym roku zaowocował. Pogoda była jaka była, lato póki co trudno jest nazwać latem bardzo ciepłym, jednak mam nadzieję, że obecne dni nieco nadrobią opinię.

Dopóki arbuz rósł w doniczce na parapecie w domu, wyglądał nie najgorzej. Utrzymało się 5 sztuk.

IMG_2474 (Small)

Po przesadzeniu niestety na początku nieco zmarniał. Przyczyniła się częściowo do tego pogoda, która go nie rozpieszczała. Po kilkunastu dniach zaczął odbijać. Arbuz stracił sporo liści, kosztem nowych, które co rusz się pojawiają.  Odnogi stają się dłuższe i z odległości całkiem fajnie to wygląda. Choć teraz widzę, że powinno być o kilka sztuk więcej w doniczce niż jest, efekt byłby lepszy.

IMG_2493 (Small)

IMG_2496 (Small)

IMG_2513 (Small)

IMG_2501 (Small)

IMG_2500 (Small)

IMG_2504 (Small)

IMG_2497 (Small)

IMG_2520 (Small)

Łodygi porośnięte są meszkiem, który przy delikatniejszej skórze może nieco drapać. Potrzebuje dużo wody, przy obecnych upałach podlewam nawet dwa razy, z rana i wieczora. Na zimno reaguje bardzo szybko zażółceniem liści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>