Kolcowój chiński czyli jagody goji

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jagody goji są uważane za owoce „wiecznej młodości”, ze względu na  liczne właściwości zdrowotne. Jagody goji zbiera się z krzewu, który nazywa się kolcowój chiński. Pochodzi z terenów południowo- zachodnich Chin. Krzew jest rośliną stosunkową odporną na panujące warunki atmosferyczne, dlatego w obecnym czasie hodowanie krzewu popularne jest w wielu rejonach świata. Klimat w największym stopniu odzwierciedla się w jakości owoców, im gorsze warunki, tym owoce są mniej soczyste i słodkie. W naturalnym środowisku osiąga wysokość do 3 metrów.

Pierwszy raz sadziłam nasiona jagód goji. Posadziłam ich sporo, teraz trudno jest mi powiedzieć ile dokładnie ich było. Wykiełkowały szybko i prawdopodobnie większość posianych nasion. Poniższe zdjęcia robiłam na samym początku kiełkowania, ostatecznie było ich zdecydowanie więcej.

IMG_2878 (Small)

IMG_2884 (Small)

IMG_2891 (Small)

IMG_2890 (Small)

IMG_2880 (Small)

Siewki przerzedziłam, ponieważ wszystkie nie miałyby potrzebnego dla rozwoju miejsca. Pozostawiłam 5 siewek, które wydawały się najsilniejsze. Siewki są wiotkie, brak im stabilnej łodygi i z tego powodu otrzymały podpórki w formie wykałaczek. Jak wyczytałam jagody goji nie lubią przesuszonej ziemi. Najlepiej regularnie podlewać w małych ilościach. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione, ziemia powinna być lekka i dobrze przepuszczalna. Rosną stosunkowo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>