Moje pierwsze siewki figi pospolitej

Odkąd pojawiły się świeże figi w sklepach postanowiłam podjąć kolejną próbę posadzenia. W zeszłym roku niestety figi nie wzeszły pomimo tego, iż próbowałam im zapewnić jak najlepsze warunki. Tym razem zabrałam się nieco wcześniej za to i już w tym momencie mogę cieszyć się pierwszymi siewkami.

Figa pospolita czyli figowiec pospolity jest bliską krewną uprawianych w domowych warunkach fikusów. Figa doskonale nadaje się do uprawy w polskich warunkach klimatycznych ze względu na swoją wysoką odporność na zmieniające się warunki i przede wszystkim niskie temperatury. Figi mogą przybierać kształt niewysokiego drzewa o luźnej koronie lub krzewu o mocno rozbudowanym systemie korzeniowym. Hodowana w doniczkach w okresie jesienno- zimowym wymaga częstego nawożenia. Nie lubi nadmiernego podlewania, najlepiej podlewać w momencie przeschniętej ziemi. Ziemia do uprawy powinna być ciężka, nawet z domieszką gliny. Lubi miejsce dobrze nasłonecznione, ale osłonięte od bezpośredniego padania promieni słonecznych.

Obecnie wykiełkowało 5 siewek, maksymalnie mają od 1 do 3 cm wysokości. Stoją na parapecie  razem z innymi siewkami. Doniczki nie przykrywałam folią, wykiełkowały po okresie 3 tygodni.

IMG_3290 (Small)

IMG_3289 (Small)

IMG_3291 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>