Rozwój karamboli

Przesadzenie do większej doniczki i okres letni zdecydowanie poprawił kondycję karamboli. Karambola urosła znacząco i ze względu na powolne przechylanie się łodygi, siewka musiała otrzymać podpórkę.

IMG_2963 (Small)

IMG_2957 (Small)

Regularnie pojawiają się nowe gałązki, rosną nowe liście.  Liście są zdrowe, nie noszą znamion choroby.

IMG_2965 (Small)

IMG_2964 (Small)

IMG_2967 (Small)

Pojawiania się nowych liści odbywa się kosztem starszych, których sukcesywnie roślina się pozbywa. Na zdjęciach po kolei uwidoczniłam powolną zmianę ubarwienia liścia, po którym w krótkim odstępie czasu liść usycha.

IMG_2969 (Small)

IMG_2974 (Small)

IMG_2973 (Small)

Jak zachowywała się roślina w okresie letnim? Dość dobrze zniosła upalne dni, nie wytrzymała próby wystawienia rośliny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, bardzo szybko utraciła dość dużo liści.

Podlewam roślinę regularnie, raz na tydzień, chyba, że ziemia jest wystarczająco wilgotna to nieco rzadziej. Codziennie wieczorem karambola zwija swoje liście, tak by rano z pierwszymi przebłyskami światła je otworzyć. Obecnie karambola utraciła nieco liści z powodu chłodniejszych dni.

IMG_3293 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>