Gujawa truskawkowa- ostatnie siewki do kolekcji

Siewki gujawy truskawkowej są ostatnimi siewkami do kolekcji z ostatnio zakupionych i wykiełkowanych nasion. Póki co więcej nasion nie będę wysiewać, ponieważ wiem, że trudniej jest je wyhodować w okresie zimowym. Wyjątek zrobię dla nasion, które znajdę po zjedzeniu owocu. A na kilka liczę, że uda się znaleźć.

Gujawa truskawkowa nazywana jest także katleją, pochodzi z rejonów Brazylii i Urugwaju. Jest niewielkim drzewkiem, które maksymalnie osiąga 12 metrów wysokości. W porównaniu do innych gatunków, gujawa truskawkowa ma mniejsze owoce i liście bardziej błyszczące. Owoce są czerwone z miąższem w odcieniu białym o słodkawo- kwaskowym posmaku i delikatnym zapachu truskawki.  Pierwszy raz owocuje po 2 latach uprawy.  Dobrze znosi przesuszenie i przymrozki do -6 ° C.

Wykiełkowały 3 rozwinięte siewki, jedno nasiono wypuściło łodyżkę, ale póki co nie rozwinęło się w pełni (na poniższym zdjęciu trudno jest zauważyć nieprawidłowo rozwijającą się siewkę, ostatnie zdjęcie zamieszczone w poście przedstawia nierozwiniętą siewkę).

IMG_3377 (Small)

Siewki nie wymagają specjalnych podpórek. Podlewane są raz na tydzień, stoją na parapecie z pozostałymi siewkami. Największa siewka ma około 6 cm wysokości, najmniejsza około 3 cm.

IMG_3373 (Small)

IMG_3371 (Small)

IMG_3374 (Small)

IMG_3376 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>