Awokado kilka miesięcy później

Przyszedł czas na awokado. Troszkę zaniedbana przeze mnie siewka trzyma się dobrze i najwyraźniej jest jej na rękę, że nie skupia się na niej uwagi. Na dniach otrzyma nową doniczkę, ponieważ ta, którą posiada zdecydowanie robi się powoli za mała.

IMG_3066 (Small)

Siewka ma już około 50 cm wysokości. Jest lekko przechylona, ale to tylko z powodu zbyt małej doniczki i mocno rozbudowanego systemu korzeniowego, który podnosi ziemię.  Rozwija się prawidłowo z jednym malutkim mankamentem liścia. Łodyga jest dość gruba, sztywna, przez co nie wymaga podpórek.

IMG_3070 (Small)

Regularnie co jakiś czas pojawiają się nowe liście. Jeden liść posiada ubytek, który nie powiększa się, a jego brak w żaden sposób nie wpływa na kondycję liścia. Pozostałe liście rozwijają się prawidłowo, mają charakterystyczny kształt, mocno widoczne są systemy unerwienia liści.

IMG_3072 (Small)

IMG_3076 (Small)

Siewka lubi częste podlewanie i długie seanse w promieniach słonecznych. Systematycznie jest nawożone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>