Wanilia po okresie letnim

Jak się ma wanilia? Ogólnie ujmując to ma się dobrze. Nie ucierpiała w żaden sposób w okresie letnim. Bardzo dobrze czuła się w towarzystwie bezpośrednich promieni słonecznych. Często wystawiałam ją na balkon. Obecnie wygląda następująco (pierwsze zdjęcie jest od strony ustawionej do słońca, drugie od tyłu).

IMG_2928 (Small)

IMG_2944 (Small)

Wanilia rośnie intensywnie, już ma około 65 cm wysokości, trudno jest jednak określić dokładnie, dlatego, że niektóre pędy zaczynają rosnąć na boki. Podpórki, które zastosowałam wystarczyły raptem na miesiąc. W naturalnych warunkach wanilia zwisa, mając tym samym więcej możliwości układania się pędów. Niestety nie mam chwilowo możliwości by pozwolić jej w ten sposób rozwijać się. Na dniach postaram się wstawić nowe, wyższe kijki. Nowe liście pojawiają się właściwie na bieżąco.  Wygląda to tak jakby wyrastały z wcześniejszych liści.

IMG_2940 (Small)

IMG_2937 (Small)

Korzenie powietrzne co jakiś czas obumierają zostawiając miejsce kolejnym. Na drugim zdjęciu poniżej przedstawiony jest krótki korzeń powietrzny, dzisiaj jest znacznie dłuższy, sięga połowy wysokości rośliny (zdjęcia wykonywane około 2 tygodni temu).

IMG_2933 (Small)

IMG_2953 (Small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>