A jak się ma kawa arabska?

Już dawno nie wspomniałam słowa o kawie arabskiej. Minęło prawie 8 miesięcy od ostatniego wpisu.  Podczas robienia porządków w kolekcji, kilka siewek kawy wydałam, jedna doniczka dalej znajduje się u teściów. Pozostały mi właściwie 3 sztuki.

Siewki kawy arabskiej mają się całkiem dobrze. Rosną, powoli, ale do przodu. Obecnie prezentują się następująco:

IMG_3657 (Small)

Jedna siewka jest dwukrotnie wyższa od pozostałych. Nie potrzebują podpórek. Łodygi siewek są cienkie i póki co nie zapowiada się aby miało się to zmienić. Regularnie pojawiają się nowe liście, na chwilę obecną nowego liścia wypuszcza najwyższa siewka.

IMG_3659 (Small)

IMG_3665 (Small)

IMG_3672 (Small)

Dodatkowo ta siewka ma kilka zmian na liściach. Są ulokowane głównie w obrębie brzegów liści, od jasno do ciemno brązowego odcienia, są suche i łamliwe.  Zmiany nie są niepokojące. Nie powiększają się od dłuższego czasu. Sukcesywnie je doglądam.

IMG_3675 (Small)

IMG_3673 (Small)

IMG_3671 (Small)

Pozostałe dwie siewki rozwijają się prawidłowo, liście mają zdrowe. Oby dwie na szczycie posiadają zalążki nowych liści.

IMG_3662 (Small)

IMG_3661 (Small)

IMG_3669 (Small)

Siewki stoją cały czas na tym samym miejscu. Zmieniające się warunki atmosferyczne nie wpływają znacząco na kondycję siewek. Podlewam je regularnie raz na tydzień.

Siewki, które obecnie znajdują się u teściów również nie mają się źle. Rosną nieco gorzej, dość dużo liści pogubiły, ale regularnie pojawiają się nowe. Prawdopodobnie przyczyną gubienia liści były przeciągi, gdyż doniczka stała na parapecie w kuchni. Siewki nie przejawiają jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>