Zimowy czas mandarynki

Jakiś czas temu zastanawiałam się kiedy w końcu u mandarynki zawita czas zimowy. Długo czekać nie musiałam, w zeszłym tygodniu mandarynce opadło większość liści. Roślina jednak nie jest w okresie spoczynku. Aby przeszła w okres spoczynku trzeba zapewnić odpowiednie warunki, a niestety nie mam takich możliwości. Temperatura powinna być zdecydowanie niższa i ograniczony dostęp do światła.

IMG_0609 (Medium)

IMG_0603 (Medium)

Liście, które pozostały w większości mają zmiany barwnikowe. Trzymają się jednak łodygi bardzo mocno więc nie przewiduje by miały opaść. Trzecie zdjęcie poniżej uchwyciło nawet nowego liścia.

IMG_0614 (Medium)

IMG_0615 (Medium)

IMG_0612 (Medium)

IMG_0617 (Medium)

Na wiosnę mandarynka zostanie przesadzona. Dostanie nową ziemię. Przędziorków póki co nie widać, ale nadal mam wrażenie, że nie do końca wszystko jest w porządku. Siewka jest w gorszej kondycji niż była. Póki co musimy przeczekać okres zimowy. Podlewanie ograniczyłam do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>