Siewki jojoby kilka miesięcy później

Siewki jojoby są w okresie intensywnego wzrostu. W okolicach sierpnia zeszłego roku wykiełkowały mi 3 siewki, które do dzisiaj utrzymały się.  Na chwilę obecną prezentują się następująco:

IMG_0875 (Medium)

IMG_0855 (Medium)

W najbliższym czasie rozsadzę je, niestety nie mogą czekać do wiosny, już w tym momencie widać przez doniczkę, że korzenie mają coraz mniej miejsca. Jedna siewka wypuściła od samego początku drugą odnogę, która rośnie prawidłowo.

Siewki wymagają regularnego podlewania co najmniej 2 razy w tygodniu. Dość szybko widać po nich, że brakuje im wody. Liście stają się suche i wiotczeją. Ogólnie liście siewek są zdrowe, co jakiś czas pojawiają się na szczycie kolejne partie liści. Eksperymentalnie spróbuję jedną siewkę przyciąć, tak aby zobaczyć jak się będzie zachowywać. W środowisku naturalnym przybiera kształt krzaka  o sporych rozmiarach. Może również moim uda się nadać taki kształt.

IMG_0874 (Medium)

IMG_0872 (Medium)

IMG_0864 (Medium)

IMG_0863 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>