Powolny rozwój drzewa butelkowego

Drzewo butelkowe rośnie spokojnie, a co za tym idzie bardzo powoli. Wypuszczanie nowych liści trwa znacznie dłużej niż u innych siewek. Zwykle nowe liście pojawiają się w przeciągu miesiąca, u drzewa butelkowego przy odpowiednich warunkach czas ten wydłuża się do około 2-3 miesięcy,a nawet czasami ponad pół roku. Moja siewka ostatniego liścia wypuściła w okresie letnim, dość dawno. Patrząc jednak na siewkę mam wrażenie, że zrobiła się jakby większa i wyższa.

IMG_1501 (Medium)

IMG_1494 (Medium)

IMG_1490 (Medium)

IMG_1493 (Medium)

Siewka nie wymaga podpórek, od samego początku rośnie na brzegu doniczki, w następnym tygodniu dostatnie nową, większą doniczkę. Regularnie podlewam raz na tydzień. Obecnie nie wymaga większej ilości wody. Nie choruje, delikatnie na jednym liściu ma suchą końcówkę (można zauważyć na pierwszych dwóch zdjęciach i na ostatnim powyżej). Najdłuższy liść mierzy obecnie niewiele ponad 16 cm.

IMG_1504 (Medium)

Łodyga jest cienka, jednak dość wystarczająca aby utrzymać roślinę w pionie. W mocnym przybliżeniu obiektywem widzimy jak pokryta jest delikatnym mieszkiem, który sprawia wrażenie, że jest mokry. W dotyku nie odczuwa się tego. Łodyga jest sucha i delikatna. W połowie odległości pomiędzy każdym piętrem liści, znajdują się drobne, brązowe wypustki. Przy prawie każdym liściu siewka wypuściła niewielkie, zielone wypustki, które wyglądają jakby były zalążkami nowych liści.

IMG_1512 (Medium)

IMG_1509 (Medium)

Na szczycie rośliny można  zauważyć zalążek nowej partii liści, która w niedalekiej przyszłości powinna się pojawić.

IMG_1516 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>