Walka kiwi o przetrwanie- ciąg dalszy

Walka kiwi o przetrwanie trwa nadal. Cieszy oko, że pomimo tego co siewka przeszła, dalej jest ze mną. W zeszłym tygodniu wykonałam małe przedwiosenne porządki w kolekcji, również kiwi przeszło metamorfozę. Po małych zmianach prezentuje się następująco:

IMG_1863 (Medium)

IMG_1864 (Medium)

Przede wszystkim pierwszą czynnością, którą wykonałam było skrócenie łodygi siewki. Przycięłam łodygę o mniej więcej 1/3 długości. Przycinanie zakończyłam na miejscu, w którym wcześniej siewka wypuściła liście. Poniższe zdjęcie przedstawia jak z bardzo bliska wygląda taka końcówka.

IMG_1856 (Medium)

Przy przycinaniu środek łodygi jest biały, co dobrze rokuje. Są szanse, że na wiosnę jeszcze siewka odbije.

Drugą czynnością było obcięcie siewce liści, które nie nadawały się już do odratowania i kwestią czasu byłoby ich zrzucenie. Jeden jedyny, który pozostał mocno trzyma się łodygi. Posiada niestety liczne brązowe plamki, powoli robi się suchy na końcówce.

IMG_1849 (Medium)

IMG_1852 (Medium)

Staram się nie przesadzać z nadmiernym podlewaniem.  Regularnie, co trzy tygodnie siewkę podlewam wodą z nawozem dla roślin zielonych. Cały czas kiwi znajduje się na tym samym miejscu. Mam nadzieję, że słoneczne dni zostaną z nami nieco dłużej, niżeli tylko dzisiaj. Zobaczymy, czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>