Wiosenne porządku u grejpfruta czerwonego

Cóż, nie miałam innego wyjścia jak nieco pomóc siewce grejpfruta czerwonego. W listopadzie wspomniałam Wam, że siewka marnieje. Do zeszłego tygodnia nie wiele się zmieniło, liście jak żółkły tak żółkły dalej, choć miałam wrażenie, że działo się to nieco wolniej. Postanowiłam, że poucinam wszystkie pożółkłe liście. Nie będę ukrywać, że teraz wygląda dziwnie, wręcz śmiesznie, ale co nie robi się aby było dobrze? Zostawiłam tylko nie wielką część liścia, która znajdowała się przed żółtym liściem. Mniejsza odnoga, na razie póki co wymigała się od przycięcia, choć już powoli końcówki liści stają się także bledsze.

IMG_1869 (Medium)

IMG_1872 (Medium)

IMG_1884 (Medium)

IMG_1885 (Medium)

Mam nadzieję, że wykonane cięcie nieco ją podratuje. Od dłuższego czasu siewki nie przybrały na wzroście.  Cały czas miałam jednak wrażenie, że nie jest do końca tak źle z siewką, ponieważ na samym szczycie prawdopodobnie niebawem pojawi się nowy liść. W mocnym przybliżeniu jest widoczny nowy zalążek .

IMG_1876 (Medium)

Łodyga siewki jak u większości cytrusów w okresie zimowym obłożona jest, jakby to nazwać skorupą drewnianą. U grejpfruta nie jest jeszcze to w tak dużym stopniu jak u moich pozostałych cytrusów.

IMG_1880 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>