Budzimy się! Pierwsze kwiaty mandarynki w tym roku

Już prawie koniec lutego, a co za tym idzie większość roślinek powinno niebawem rozpocząć swoją aktywność. Jedną z pierwszych jest mandarynka. Na chwilę obecną wypuściła już kilkanaście nowych liści. Naliczyłam 8 kwiatków, kilka jest już otwartych, bodajże z 3 opadły płatki i ukazały się o dziwo również pierwsze owoce!

IMG_1654 (Medium)

IMG_1673 (Medium)

IMG_1803 (Medium)

IMG_1809 (Medium)

IMG_1795 (Medium)

IMG_1797 (Medium)

W poprzednim wpisie zaznaczyłam na końcu, że mam wrażenie, że nie do końca jest wszystko dobrze. Robiąc zdjęcia do wpisu z użyciem sprzętu do zdjęć macro, zauważyłam liczne pajęczynki pomiędzy łodyżkami. Wygląda na to, że walka z przędziorkami nie jest wygrana i całość została jedynie uśpiona, a kwestią czasu jest kiedy po raz kolejny zaatakują. Wymiana ziemi jest koniecznością i nie mogę dłużej zwlekać. Roślina już teraz budzi się do życia, a w późniejszym czasie będzie tylko gorzej, ponieważ szkoda będzie ruszać roślinę przy dobrze rozwijających się owocach. Starsze liście, które przetrwały zimę na gałązce, mają liczne, małe, ciemno- brązowe lub jasne plamy. Prawdopodobnie liście samoistnie opadną, Sytuacja taka powtarza się, co również może być sygnałem, że problem został tylko uśpiony a nie zwalczony.

IMG_1816 (Medium)

IMG_1821 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>