Poprawa kondycji karamboli

Przede wszystkim zacznę od tego, że kolejna siewka jest ze mną ponad rok:) Karambola jako roczna siewka mierzy 39 cm, można śmiało powiedzieć, że całkiem sporo.

W listopadzie pisałam, że karambola  jest w zdecydowanie gorszej kondycji. W tamtym czasie cały czas stała na oknie w kuchni i tak naprawdę chyba to była jedyna przyczyna zaistniałego stanu. Teraz mogę to potwierdzić jednoznacznie. Moja karambola nie lubi stać przy:

  • otwartych oknach,
  • w lekkich przeciągach,
  • w chłodnym miejscu.

Pierwszą czynnością wówczas było przestawienie na inny parapet i powiem szczerze to był strzał w dziesiątkę. Obecnie odżyła znacząco, liście nie opadają- od momentu kiedy zauważyłam, że z siewką jest lepiej, opadło może z 10 liści; co rusz pojawiają się nowe gałązki- obecnie siewka posiada 4 skupiska gałązek, które ładnie rozłożyły się na całej łodyżce. Pozostało jeszcze kilka, które posiadają po jednym- może dwóch liściach, prawdopodobnie w najbliższym czasie gałązki same opadną, ponieważ końcówki robią się już lekko suche. Ostatnio otrzymała podpórkę, ponieważ niestety zbytnio przechylała się na bok.

IMG_1896 (Medium)

IMG_1888 (Medium)

Obraz 091 (Medium)

Obraz 093 (Medium)

IMG_1906 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>