Pożegnanie imbiru

Imbir marnieje.

IMG_2638 (Medium)

Prawda jest taka, że gdybym chciała, to byłaby szansa na jego uratowanie. Jednak nie chcę. A dlaczego? Dlatego, że imbir nie koniecznie nadaje się do uprawy w doniczkach. Cały czas wypuszczał nowe odnogi, powodując, że co rusz potrzebowałby nowej, większej doniczki. Ucinanie łodyg nie spowodowało, że rósł wolniej, a miejsca po ścięciu nie prezentowało się zbyt ładnie.

W najlepszym okresie byłam pod wrażeniem jego intensywnego wzrostu. Co chwilę wypuszczał nowe pędy. Obecnie pozostał jeden pęd, który prawdopodobnie w najbliższym czasie rozwinąłby się do końca. Jednak to co dzieje się z rośliną spowodowało jego zahamowanie.

IMG_2669 (Medium)

Nie będę próbować odzyskać bulwy imbiru, wiem, że co niektórzy tak właśnie robią, prowadząc ekologiczną uprawę imbiru. Moje oko nacieszył, teraz pozwolę mu swobodnie zmarnieć, tak by całkowicie usunąć go z kolekcji.

Po takim czasie uprawy imbiru, jedno tylko napiszę, moim zdaniem imbir nadaje się do uprawy, ale nie doniczkowej, a ogrodowej, ze względu na możliwość swobodnego rozwoju rośliny, które nie jest ograniczone wielkością doniczki.

IMG_2682 (Medium)

IMG_2670 (Medium)

IMG_2655 (Medium)

IMG_2667 (Medium)

IMG_2665 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>