Rozwój siewek- pitaje wypuszczają igiełki

Siewki pitaji powolutku przeistaczają się w małe kaktusy. Ostatnio na dniach prawie wszystkie siewki wypuściły małe igiełki (ostatnie zdjęcie pod koniec wpisu, przedstawia siewkę, która jako jedyna nie ma igiełek). Wykiełkowało mi 5 sztuk i póki co mają się dobrze.

IMG_2904 (Medium)

Siewki są wręcz miniaturowych wielkości, mają zaledwie po 1 cm wysokości. Pomimo tego nie są wątłe, nie wymagają podpórek. Jedyną kwestią jest ich przechylanie się w stronę słońca. Na to w pewien sposób nie jestem w stanie wpłynąć, mogę tylko co jakiś czas obracać stronami.

Igiełki, które ostatnio pojawiły się, są bardzo delikatne i prawie niewyczuwalne przy dotyku. Z bliska łatwo jest zauważyć, że pod igiełkami tworzą się główki kaktusów.

Pitaje w naturalnym środowisku często przebywają w warunkach, dla wielu innych roślin, ekstremalnych. Ogólnie lubią stanowiska słoneczne, ale trzeba uważać aby nie doszło do poparzeń słonecznych, które objawiają się brązowymi plamami i usychaniem rośliny. Po za tym siewki nie lubią być często podlewane, bardzo dobrze tolerują suszę. Moje podlewam raz tydzień, ale tylko z powodu tego, że są siewkami młodymi, którym woda poniekąd jest potrzebna do rozwoju. W późniejszym czasie ilość wody będę dawkować według potrzeb.

IMG_2877 (Medium)

IMG_2903 (Medium)

IMG_2899 (Medium)

IMG_2891 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>