Tamaryndowiec- 4 misiące później

Tamaryndowiec rozwija się prawidłowo. W pierwszych wpisach, które pojawiły się na blogu tego roku, wspominałam, że część kolekcji wymaga małych porządków. Siewka tamaryndowca znalazła się właśnie w tej grupie i w ramach wiosennych zawirowań, siewka otrzymała nową, większą doniczkę.

Siewka nie przejawia problemów zdrowotnych. Rośnie dobrze, choć od momentu przesadzenia mam wrażenie, że nieco przystopowała, jakby przygasła. Może być to związane z adaptacją do nowej ziemi i ponownego ukorzenienia się. Od samego początku niestety wymagała podpórki, ponieważ sama łodyga jest jeszcze za słaba na utrzymanie w pionie i dość mocno przechylała się w dół. Cały czas siewka na noc zamyka liście, z rana powoli je otwiera. Podlewam standardowo raz na tydzień. W obecnym momencie można zauważyć na czubku siewki, że będzie wypuszczać nowe liście.

IMG_2828 (Medium)

IMG_2840 (Medium)

IMG_2844 (Medium)

IMG_2850 (Medium)

IMG_2860 (Medium)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>