Rozwój gujawy truskawkowej

W listopadzie zeszłego roku wykiełkowały mi trzy sztuki gujawy truskawkowej. Siewki mają się dobrze i trudno jest mi napisać coś nadzwyczajnego na ich temat. Obecnie prezentują się następująco:

IMG_3352 (Small)

Siewki rosną bardzo powoli. Przez zimę gujawy były w okresie intensywnego spoczynku, ponieważ nie wypuściły ani jednego nowego liścia.  Odkąd zaczęło robić się cieplej, zauważyłam, że siewki obudziły się z letargu. Dwie siewki wypuściły już nowe partie liści+ kolejne, trzecia z kolei jest nieco mniejsza od pozostałych i wypuszcza liście wolniej. Pierwsze zdjęcie poniżej przedstawia najmniejszą siewkę.

IMG_3351 (Small)

IMG_3348 (Small)

IMG_3341 (Small)

IMG_3365 (Small)

Siewki jakiś czas stały na oknie w salonie, ale z powodu rozluźnienia się na parapecie w sypialni, od połowy zimy właśnie tam się znajdują. Dobrze tolerują często otwarte okno i dość mroźne powietrze. Przez okres zimowy nie straciły liści. Gujawy nie wymagają podpórek, podlewane są raz na tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>